RPGeeks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Excalibur

5 posters

Go down

Excalibur Empty Excalibur

Писане  Angel Пон Апр 18, 2011 1:32 am

За тези, които не са гледали Soul Eater - Идиоти!

Тъй де, щегата щеше да е много по-смешна ако хората, който не го бяха гледали, го бяха гледали и знаеха защо са идоти. Все едно, за да оспокоя малко засегнатите - кратко раяснение: поради лиспата на логика в определени части от аимето общо-взето всеки е що-годе идиот, такаче добре дошли в клуба.

А що се отнася до Excalibur, това е свещеният меч, the ultimate weapon, голямата клечка с дръжка, която всеки иска, но никой няма... Защо ли? Хехе, причина има, но по-важното е вие как бихте направили една такова оръжие толкова тежко за играча, че да мрази да го мъкне, но достатачно леко, че да не го остави където го завари.

Та, да си представим, че април месец още предстои, всъщност е само след седмица даже и вие като един доста креативен DM решавате да сложите оръжието, което сбъдва мечти и прави герой в следващатата сесия, която е на първия ден от предстоящия месец.

Какво бихте измислили като drawback за това оръжие? За предпочитане да е насочено към играча а не към героя. С какво бихте наказали дръзналият да направи чар-а си - герой? Ест, цялата работа ще е пълен провал ако останалото парти не се спука от смях докато трае сесията с въпросното оръжие, такаче gl hf!

PS: Първи април ми липсва... :/
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  X Пон Апр 18, 2011 11:49 am

Първото нещо, което ми хрумва е cursed weapon - да не може да се пуска, след като се хване дръжката. Ще помисля още по темата... Smile
X
X
БАНАНИ

Брой мнения : 84
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  TheSilentLord Пон Апр 18, 2011 1:54 pm

Да е вързано телепатически с притежателя му, да му чете мислите и да ги казва постоянно на останалите... Very Happy За това обаче ще трябва доста добър роулплей от собственика на меча... или ДМ-то да се намесва според характера на героя. Very Happy
TheSilentLord
TheSilentLord

Брой мнения : 60
Join date : 01.02.2011

http://thesilentlord.deviantart.com

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  Unsummoner Пон Апр 18, 2011 6:42 pm

Или оръжието да е толкова яко, че всички да го искат и реално те скъсват от пердах всичко живо :Р (Като например мечът на Херонеус... нали Васе :Р) Такова оръжие дето привлича толкова много внимание си е магнит за проблеми само по себе си. Дребните ще бягат от теб щото "тоя има Ибаси и зми...меча", големите ще имат още една сериозна причина да те онодят.
Unsummoner
Unsummoner
Post-Admin

Брой мнения : 63
Join date : 31.01.2011
Местожителство : Macabeus Quintus

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  Angel Пон Апр 18, 2011 9:53 pm

Идеята е да накажете играчът, а не пьонката, за това, че носи оръжието. И по-скоро не наказание, а мъчение. Още повече, имайки впредвид шеговития елемент, към който се стремя да ви насоча - по-скоро досада от колкото мъчение.

Мислете нещо в стил unhinged (от magic), за тези които са запознати.

За всички, които не са (запознати), можеби ще е интересно да има легенда това оръжие. Това което ми се върти в главата в момента е нещо от рода на " *Clears throat* *Trailer voice* Всички знаят, че то е там... Там е и чака... Чака своят достоен водач. Мнозина са дръзнали да потърсят силата му, но няма душа, която да е издържала изпитанието му... Но какво толкова може да иска един предмет от теб? Душата ти? Живота ти? Никой ли не се е вънал от търсенето на сечивото на геройте? Хехе, всеки един се е завърнал, жив и здрав даже... Нито един завърнал се обаче не е носил моща обещана, а когато ги питаш, какво се е случило и защо не е с тях това, което са търсели, единственият отговор бил червеното лице на попитания и минутите тишина докато не била повдигната друга тема.*Trailer voice* " (Всяка по-добра идея ще бъде посрещната с торта или кекс, по желание)

(Можеби) Друг интересен начин да подходите към въпроса е: Какво бих дал за да имам това оръжие? (Все пак това е оръжието на боговете, божественно търпение и издружливост също са част от характера на един бог, it's not all about godly might.)

Хмммм, еее аз спирам да давам укази, ще се опитам и аз да измисля някакъв drawback... TBC.


Последната промяна е направена от Angel на Сря Апр 20, 2011 8:19 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  Angel Пон Апр 18, 2011 9:58 pm

X написа:Първото нещо, което ми хрумва е cursed weapon - да не може да се пуска, след като се хване дръжката. Ще помисля още по темата... Smile

Disarm works. Wink
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  Angel Пон Апр 18, 2011 10:03 pm

TheSilentLord написа:Да е вързано телепатически с притежателя му, да му чете мислите и да ги казва постоянно на останалите... Very Happy За това обаче ще трябва доста добър роулплей от собственика на меча... или ДМ-то да се намесва според характера на героя. Very Happy

За това има lawful good chars with truth vows. Тежко му на evil char-а с might greed.
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  TheSilentLord Пон Апр 18, 2011 11:38 pm

Angel написа:
X написа:Първото нещо, което ми хрумва е cursed weapon - да не може да се пуска, след като се хване дръжката. Ще помисля още по темата... Smile

Disarm works. Wink

Нем, Disarm в такъв случай точно не works. Освен, ако под Disarm не разбираш "махане на ръката/ръцете". Very Happy
TheSilentLord
TheSilentLord

Брой мнения : 60
Join date : 01.02.2011

http://thesilentlord.deviantart.com

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  Angel Вто Апр 19, 2011 1:03 am

TheSilentLord написа:
Angel написа:
X написа:Първото нещо, което ми хрумва е cursed weapon - да не може да се пуска, след като се хване дръжката. Ще помисля още по темата... Smile

Disarm works. Wink

Нем, Disarm в такъв случай точно не works. Освен, ако под Disarm не разбираш "махане на ръката/ръцете". Very Happy

Точно, disarm >.<
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  X Вто Апр 19, 2011 9:50 am

Аааа, колко сте яки! Това с disarm ми хареса.
Ъпгрейдваме кърса. Ако нещо от рода на disarm се случи, се появява в другата ръка. След това къде се появява не искам да коментирам... Very Happy

X
X
БАНАНИ

Брой мнения : 84
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  OneWithNothing Сря Апр 20, 2011 12:55 pm

Тва да не можеш да се отървеш от кърснат предмет си е стандартна черта. Който е играл Балдър'с гейт и Тормент знае. Иначе кво ще му е впеатляващото на кърса, ебаси? В момента в който откриеш че предмета не работи както трябва ще го метнеш в някой кладенец и толкоз. Което ще го направи не Прокълнат, ами просто гупаво нърфнат. До неисползваемост. Като екскалибур от SE. Който дори отдалеч не наподобяваше прокълнато оръжие, защото просто беше досаден. Проклятие, по дефициция не е нещо досадно. Щото иначе повечето хора ще са ходещи проклятия, а света - една голяма бласфемия. Oh wait... Квинтесенцията на проклятието е, че то не е нещо обикновено - простира се отвъд рамките на досадното или дразнещото - то е зловещо и смъртоносно. И мъчително. My kind of thing... Twisted Evil

Готина, макар и малко клиширана концепция е кръвожадния меч, който когато някой те ядоса сам ти каства рейдж (като спела) сам изскача от ножницата и не ще да се прибере докато не заколи някого (и например вкарва съджесчън когато някой почне да ти говори на въпреки, включително и (а ако водещие е задник - ексклузивно) приятелите).

Иначе ето идея - меч, от който не можеш да се отървеш (не че е имплантиран в ръката ама достатъчно сходно), който сам по себеси не е кой знае колко силен - примерно +1 vicious, а самото му проклятие е, че когато някой те докосне призовава някоя гадна гад (Например Wraith-a, заключен в меча) която го напада. На пръв поглед небалансирано, от чисто хак-енд-слаш гледна точка ще е супер полезно & стъф. Като се позамислиш обаче ще създава страшно много неприятности - неща толкова елементарни, като да се ръкуваш с някой ще станат едва ли не невъзможни, едно безобидно настъпване в кръчмата ще довежда до камара мъртви тела, чиито призраци също ще витаят наоколо. Good times... Абе, даже и да си ебаси злодея пак ще постави доста социални въпроси.
OneWithNothing
OneWithNothing
Баш-Лютия

Брой мнения : 42
Join date : 01.02.2011
Местожителство : Майненбург.

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  Angel Сря Апр 20, 2011 7:47 pm

Hарочно избягвах думата "прокълнат" и стига наказвали гориките char-ове!

No sense of humor, I swear... No matter, more cake for me.
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  OneWithNothing Сря Апр 20, 2011 8:31 pm

Се си мислех че тва им е идеята... Смисъл ако не им харесваше вкуса на собствените им черва играчите вероятно по-скоро щяха да се пробват с "Не се сърди човече". Виж Надя и Васето - във всяка сесия на която съм присъствал все единия си изяжда яко пердаха ама не им пречи.

А колкото до хумора... ако нещо е достатъчно смъртоносно във всеки случай ще те вкара в такива батаци и респективно - кретенски ситуации, че ще се попилеете от смях. And if you end up de-feeteed... Шанса е да се хилите още повече. Питай например Ицето колко забавно беше като ми отсече ръката. А и в Д&Д такива травми рядко са перманентни. Черен и членовредителен хумор ФТВ.

А колкото за първи април - този първи април си намерих отвертка в супата.
OneWithNothing
OneWithNothing
Баш-Лютия

Брой мнения : 42
Join date : 01.02.2011
Местожителство : Майненбург.

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  TheSilentLord Сря Апр 20, 2011 9:23 pm

OneWithNothing написа:Се си мислех че тва им е идеята... Смисъл ако не им харесваше вкуса на собствените им черва играчите вероятно по-скоро щяха да се пробват с "Не се сърди човече". Виж Надя и Васето - във всяка сесия на която съм присъствал все единия си изяжда яко пердаха ама не им пречи.
За мен ли става на въпрос или за Васето от Пловдив? Very Happy

OneWithNothing написа:
А колкото за първи април - този първи април си намерих отвертка в супата.
Яката работа... @.@ Вкусна ли беше? Very Happy
TheSilentLord
TheSilentLord

Брой мнения : 60
Join date : 01.02.2011

http://thesilentlord.deviantart.com

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  OneWithNothing Чет Апр 21, 2011 2:52 pm

Предимно за него, но и ти се класираш. Малко ли герои си самоубил? И, да, супер яка беше.
OneWithNothing
OneWithNothing
Баш-Лютия

Брой мнения : 42
Join date : 01.02.2011
Местожителство : Майненбург.

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  X Чет Апр 21, 2011 5:48 pm

Технически погледнато - curse-овете се прехвърлят на char-а, а отърваването от предмета рядко е невъзможно и по-рядко е решение на проблема.

Иначе, Васко, дай идея ти какво точно си представяш, за да имаме отправна точка.
X
X
БАНАНИ

Брой мнения : 84
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  Angel Чет Апр 21, 2011 10:33 pm

X написа:Технически погледнато - curse-овете се прехвърлят на char-а, а отърваването от предмета рядко е невъзможно и по-рядко е решение на проблема.

Иначе, Васко, дай идея ти какво точно си представяш, за да имаме отправна точка.

Ми писах - да е нещо в горе доло в стил unhinged, в смисъл - щеги, който често се простират отвът нормалния мащаб на играта, честоно да ти кажа ако имах някаква добра идея, вече щтях да съм я поустнал.

Глваната идея е да направите номер на този, който вземе оръжието и този номер да не приклчи доакто той окончателно не го пусне. Все едно е първи април в DnD, или което и да е друго RPG според предпочитанията ви.

Отново, когато най-сетне ми хрумне нещо малко по-"out side da box" първо тука ще пиша.

Edit: Хрумна ми следното, въпреки че още се стремя към нещо по-добро... : Който носи това оръжие или по-скоро, този на който принадлежи char-a, който носи това оръжие, няма право да докосва каквото и да е било, течно или твърдо, с която и да е част от тялото си, намираща се между пъпа и врата му. Тъй, демек всичко над пъпа и под врата (включително ръцете) не може да бъде в допир до каквото и да е било. (Изключение са само неща, част от тялото на въпросния или перманентно закрепени за него.)

Нарущаването на това правило в най-добрият случай води до перманентна загуба на оръжието, а в най-лошия - до перманентна загува на героя (не героят няма да умре, просто ъъъъ.... ще бъде загубен...) (ПС: I need a better "And what if I don't?" answear)

Хубавото на тази идея е, че когато ДМ-то усети, че това оръжието му бърка твърде много в здравето, просто трябва да оцели индивида без гонище, с каквото и да било, за да го накара да пусне оръжието.
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Excalibur Empty Re: Excalibur

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите