RPGeeks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fire damage и трупове.

+2
OneWithNothing
Angel
6 posters

Go down

Fire damage и трупове. Empty Fire damage и трупове.

Писане  Angel Пон Фев 07, 2011 9:49 am

Колко fire damage трявбва един труп да понесе за да се запали, или просто в крайна сметка да бъде изпепелен?

Ако трябва да оточня какъв тип труп, нека да е хуманоид, с горе доло същите характерситики като човек. А, що се отнася, до това, защо му е на някой да гори труп, сигурно това, че героят е good го кара той да държи да погребе дори и враговете си, за да може те да имат покой и тъй като типичните приключенци нямат много време да копаят гробове за всеки, който им се изпречи на пътя... burn in righteus fire!
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  OneWithNothing Пон Фев 07, 2011 11:00 am

Мисля че това го няма в които и да е правила, а и не смятам че би трябвало - използвай въображение.
OneWithNothing
OneWithNothing
Баш-Лютия

Брой мнения : 42
Join date : 01.02.2011
Местожителство : Майненбург.

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  Angel Пон Фев 07, 2011 1:26 pm

От RP гледна точка може да е полезно. Е щом няма правила ще импровизираме когато ми трябва.
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  Firebrand Пон Фев 07, 2011 2:16 pm

Не се сдържам.
За абсолютно овъгляване са нужни сериозни неща. Принципно на човешкото тяло са му нужни малко над 100 градуса Целзий за да се освободи от повечето си течни съставки (тъй като 75% от него е течност, а на течността й е нужда температура на подгряване) след това може би запалване за кратко време с температура около 1000 градуса биха свършили работа. От PHB се знае че файрбола има температура около 1500 градуса (тъй че според мен решава всякакви проблеми Very Happy ). Ако няма наличие за магия (или героят мисля че магията е неблагороден начин за погребение) запалване с факла мисля че правеше по 2д6 на рунд => 2-3 рунда горене би трябвало да свършат работа.
Firebrand
Firebrand
ГОШО!

Брой мнения : 10
Join date : 01.02.2011
Age : 35

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  Unsummoner Пон Фев 07, 2011 3:11 pm

Firebrand написа:Не се сдържам.
За абсолютно овъгляване са нужни сериозни неща. Принципно на човешкото тяло са му нужни малко над 100 градуса Целзий за да се освободи от повечето си течни съставки (тъй като 75% от него е течност, а на течността й е нужда температура на подгряване) след това може би запалване за кратко време с температура около 1000 градуса биха свършили работа. От PHB се знае че файрбола има температура около 1500 градуса (тъй че според мен решава всякакви проблеми Very Happy ). Ако няма наличие за магия (или героят мисля че магията е неблагороден начин за погребение) запалване с факла мисля че правеше по 2д6 на рунд => 2-3 рунда горене би трябвало да свършат работа.

Ех, тия инжинери бе Very Happy Бтв, къде пише колко градуса е файърбола в ПХБ?
Unsummoner
Unsummoner
Post-Admin

Брой мнения : 63
Join date : 31.01.2011
Местожителство : Macabeus Quintus

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  OneWithNothing Пон Фев 07, 2011 3:37 pm

Освен ако не го бутнеш в реактора на ядрена електроцентрала или във вулкан не виждам как ще изгориш труп за 18 секунди. В крематориум, в ПЕЩ, процеса отнема близо ЧАС И ПОЛОВИНА. В средновековието са имали сурови, вероятно дори влажни от утринната роса съчки, събрани набързо и стъкмени на колибка. Тва е само за сравнение. Не бих се нагърбил с точни изчисления или да ровя за по-достоверни факти, но както го виждам аз - погребална клада би могла да трае нещо в порядъка на 4-8 часа.
Освена ко не ползваш огнени магии, което хвърля всякаква по вятъра, но поставя друг интересен въпрос - няма ли да е по-цлесъобразно да доизчистиш местността от събратята на тва, което току-що си заклал, от колкото да се занимаваш да чистиш след себеси? Що за арогантен чародей или стиснат магьосник би си губил времето (прилеповите лайна няма изобщо да ги споменавам) с тва да овъглява ТРУПОВЕ, когато наоколо може да има още живи неща за таргет практис? Друида пък би ги оставил да обогатят почвата, белким поправят щетите които са нанесли ан природата... Бих предложил няколко изпитани метода на действие:

Не играй палестинец. Никой освен тез пеерюнгели (паладините) не би трябвало да има проблем с тва да оставяш пътечна от насечени тела след себеси. Ако си имате зъл жрец или некромант (който даже няма нужда да е зъл) даже това доста ще го улесни професионално.
Ако все пак МНОГо искате да си имате паладин, щот е лъскавичък, вземете си един Енчантър/Телепат. Ако ще да е само с едно ниво и абюзвайте Charm.
OneWithNothing
OneWithNothing
Баш-Лютия

Брой мнения : 42
Join date : 01.02.2011
Местожителство : Майненбург.

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  Angel Пон Фев 07, 2011 3:52 pm

Firebrand написа:Не се сдържам.
За абсолютно овъгляване са нужни сериозни неща. Принципно на човешкото тяло са му нужни малко над 100 градуса Целзий за да се освободи от повечето си течни съставки (тъй като 75% от него е течност, а на течността й е нужда температура на подгряване) след това може би запалване за кратко време с температура около 1000 градуса биха свършили работа. От PHB се знае че файрбола има температура около 1500 градуса (тъй че според мен решава всякакви проблеми Very Happy ). Ако няма наличие за магия (или героят мисля че магията е неблагороден начин за погребение) запалване с факла мисля че правеше по 2д6 на рунд => 2-3 рунда горене би трябвало да свършат работа.

Еми добре, fireball прави max 10d6 damage такаче едно 12d6 няколко пъти би стигнало за една бърза клада и едно пролетно почистване.

PS: За commenta за друидите: Всеки друид знае че живот възкръсва и от пеплта.
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  thefallenangel Пон Фев 07, 2011 4:16 pm

PS: За commenta за друидите: Всеки друид знае че живот възкръсва и от пеплта.

Всъщност, това звучи доста не на място. Друидите не палят горите с идеята да порастне нов живот... Не бяха ли друидите онези, които обясняваха, че не трябва да се намесват в естествените процеси в природата...

И докато съм съгласен, че 1500 градуса огън биха помогнали да се изпепели труп, трябва да се има в предвид, че fireball удря само 1 рунд. Максимума на съществуването на огъня е 6 секунди. Повърхността на "човека" ще стане на пепел, но не цялото тяло. Също така рязката промяна в налягането на въздуха около мястото на огъня, ще раздвижи въздуха - резултатът си го представям, в момента на огасването, ще се разхвърчи пепел навсякъде и ще падне почернял труп, предимно скелета, ако не се е разкъсал и не се е разхвърчал (в случая на директен сблъсък). Та, не мисля, че върши работа да се използва така.

П.С. Както знаем от Order of the stick - след desintegrate и дракони, и хора оставят едно и също - купчина пепел. Сметай.
thefallenangel
thefallenangel

Брой мнения : 42
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  TheSilentLord Пон Фев 07, 2011 4:48 pm

В крайна сметка - или Desintegrate, или след като изтребеш, к'вото можеш, събираш труповете на едно място и заедно ги гориш. ^^
TheSilentLord
TheSilentLord

Брой мнения : 60
Join date : 01.02.2011

http://thesilentlord.deviantart.com

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  Firebrand Пон Фев 07, 2011 4:57 pm

Целта не беше ли да ритуално да се изгори, а не да се заличат всякакви останки от човека?Относно кремацията - там температурата е най-много 950 градуса поради ред причини и мисля че отнеме повече време да се изпеплят костите отколкото другите останки от човека. Ако целта е да се превърне в купчина все едно е дизентегрирана тогава съм съгласен че трябва доста повече време. Ако изобщо му скимне на някой да устройва клада за умрелите или за да направи някое изискване за престижка (пирокинетик примерно) би трябвало наистина няколко часа.
Относно файрбола - той освен че е огън се води че е и екплозия. т.е. като навреме малко зрънце в някой труп освен огън ще хвърчат и парчета кокали и месо навсякъде за радост на околните.
P.S.(The fireball sets fire to combustibles and damages objects in the area. It can melt metals with low melting points, such as lead, gold, copper, silver, and bronze. If the damage caused to an interposing barrier shatters or breaks through it, the fireball may continue beyond the barrier if the area permits; otherwise it stops at the barrier just as any other spell effect does. ) На златото температура на топене е някъде около 1100 градуса ( + - 50 май Very Happy)
Firebrand
Firebrand
ГОШО!

Брой мнения : 10
Join date : 01.02.2011
Age : 35

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  Angel Пон Фев 07, 2011 5:54 pm

Firebrand написа:Целта не беше ли да ритуално да се изгори, а не да се заличат всякакви останки от човека?Относно кремацията - там температурата е най-много 950 градуса поради ред причини и мисля че отнеме повече време да се изпеплят костите отколкото другите останки от човека. Ако целта е да се превърне в купчина все едно е дизентегрирана тогава съм съгласен че трябва доста повече време. Ако изобщо му скимне на някой да устройва клада за умрелите или за да направи някое изискване за престижка (пирокинетик примерно) би трябвало наистина няколко часа.
Относно файрбола - той освен че е огън се води че е и екплозия. т.е. като навреме малко зрънце в някой труп освен огън ще хвърчат и парчета кокали и месо навсякъде за радост на околните.
P.S.(The fireball sets fire to combustibles and damages objects in the area. It can melt metals with low melting points, such as lead, gold, copper, silver, and bronze. If the damage caused to an interposing barrier shatters or breaks through it, the fireball may continue beyond the barrier if the area permits; otherwise it stops at the barrier just as any other spell effect does. ) На златото температура на топене е някъде около 1100 градуса ( + - 50 май Very Happy)

В Tome of battle, при маневрите, в Desert wind има маневра която прави 10d6 fire damage в колона (standart action или full round не съм сигурен), друга която прави 12d6 в затворена граница, с обиколка не по-голяма от 2x скороста на движение на този, който я изпълнява (full round) и има и трета маневра която прави чист 100 fire damage като full round. И трите не изискват повече от един рунд за изпълнение и всяка една от тях може да бъде направена отново след като героят я рефрешне (рефрешването е автоматично извън битка, а иначе иска full round за всяка отделна маневра която искаш да ти стане отново в готовност). Такаче, мога да си позволя да ги поразтопя, като стана малко по-опитен в изкуството, въпросът е колко време трябва да ги държа в фурната?
Angel
Angel

Брой мнения : 72
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  Unsummoner Пон Фев 07, 2011 6:01 pm

Абе само на мен ли ми се струва, че ползването на такива уникални таланти си е чисто светотатство(особено пък от паладин)... жалко, че няма Перилс ъф да Уорп в ДнД cyclops
Unsummoner
Unsummoner
Post-Admin

Брой мнения : 63
Join date : 31.01.2011
Местожителство : Macabeus Quintus

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  Firebrand Пон Фев 07, 2011 6:45 pm

Теоретично, ако правиш магия с такъв интензитет не би ти отнело повече от 30-40 ако искаш да ги направиш на прах. Inferno blast-а е доста добра фурна Very Happy
Firebrand
Firebrand
ГОШО!

Брой мнения : 10
Join date : 01.02.2011
Age : 35

Върнете се в началото Go down

Fire damage и трупове. Empty Re: Fire damage и трупове.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите